Co nas odróżnia?

ZDROWE PRODUKTY

W naszych opisach walorów poszczególnych kaw nie znajdziecie Państwo informacji niesprawdzonych, takich jak: kraj pochodzenia /plantacji/ ziaren , skład % użytych ziaren z poszczególnych plantacji , bo takich informacji nie podaje żaden producent . To są pilnie strzeżone tajemnice.  Unikamy też używania kwiecistych porównań w stylu: nutka rodzynek, daktyli...bo są to indywidualne odczucia smakowe każdego konsumenta.

Nie epatujemy określeniami typu : starannie wyselekcjonowane, szlachetne, atrakcyjne, zbalansowane, aksamitne, wymagające itp. bo to jest czysta literatura. Dobre kawy  bronią się same!

„...Z trzydziestu obecnie znanych odmian kawy arabika najbardziej zróżnicowanych jest piętnaście, a wciąż jeszcze powstają kolejne mutacje. Trudno zatem sklasyfikować smak kaw arabika, a gdy do tego dodamy jeszcze różne sposoby mieszania poszczególnych odmian w różnych proporcjach i na dodatek prażenie w różnych stylach – jednoznaczne określenie staje się prawie niemożliwe. Przeciętny konsument może jedynie stwierdzić, że kawa jest smaczna albo nie. Odróżni gorzką od kwaśnej najczęściej tylko dlatego, że sugeruje się opisem kawy umieszczonym na opakowaniu....”

Leszek Rum „Kawa – legenda, historia, anegdota. Receptariusz”